İstifasını açıklayan Özlale de GİK’te

COŞKUN ERGÜL Ankara – İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı’nda yeni GİK listesi belli oldu. Sözcü Kürşad Zorlu, Genel Başkan Yardımcıları Ayyüce Türkeş Taş, Hakan Şeref Olgun, Selcan Taşçı, Ünzile Yüksel ve Ali Demir GİK’te yer aldı. 8 Nisan’da istifa ettiğini duyurduktan sonra bunu işleme koydurmadığı ortaya çıkan ve kurultayda oyunu Dervişoğlu’na verdikten sonra partiden resmi olarak da ayrılacağını açıklayan Özlale’nin de GİK’te yer alması dikkati çekti.

Beş milletvekili

Eski Genel Sekreter, Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, Aksaray Milletvekili Turan Yaldır, Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, İstanbul Milletvekili Ersin Beyaz, Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın; eski milletvekilleri İsmail Koncuk, Cumali Durmuş, Nevzat Korkmaz ve Rıdvan Yalçın; milletvekili adayları Müjdat Öztürk, Dursun Çolak, Cenk Özatıcı, Hasan Eryılmaz, Özdemir Polat, Ali Adnan Kaya, Fatih Demirkol, Alparslan Yüce ve Berna Sukas ve Konya İl Başkanı Kadir Ulusoy GİK’te yer aldı. Meral Akşener’in makamında, 2017 yılında Koray Aydın’la gerginlik yaşadığı, hatta kavga ettiği iddia edilen Eski Mersin İl Başkanı Ali Fevzi Karaca ile Akşener’in GİK’inde yer alan Oyuncu Mehmet Aslan da Dervişoğlu’nun GİK’in de kendine yer buldu.

Vural liste dışı

Genel Sekreter Ayfer Yılmaz ile genel başkan yardımcıları Oktay Vural, Sedat Aksakallı, Şükrü Kuleyin, Naci Cinisli, Cem Özdemir, Türker Yörükçüoğlu, Ayşe Sucu ve genel Başkan adayı da olan Mehmet Tolga Akalın ise yeni GİK’te yer almadı.

Belediye başkan adayları

GİK’te, yerel seçimlerde İYİ Parti’nin belediye başkanı adayı olan isimler de yer aldı. Ordu adayı Enver Yılmaz, Samsun adayı İmren Nilay Tüfekçi, Eskişehir adayı Melih Aydın, Sakarya adayı Selçuk Kılıçarslan, Kayseri adayı Kazım Yücel, Erzurum adayı Canan Uçar, Ankara Sincan adayı Fatih Koca, Ankara Mamak adayı Kevser Ofluoğlu, İstanbul Eyüpsultan adayı Emel Bilenoğlu, İstanbul Kadıköy adayı Kübra Dursun, İstanbul Şile adayı Demet Tekdemir ve İstanbul Güngören adayı Huriye Pelin Sellitepe Turan GİK’e girdi. Listede İstanbul Ataşehir adayı Türkmen Alevi Ocakları Birliği Kültür, Eğitim ve Sağlık Vakfı Kurucu Başkanı Ali Coşkun’un da yer aldı.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir