Aslı Kalaç: Dünya birinciliğini koruyoruz!

Filenin Sultanları’nın tecrübeli isimlerinden Aslı Kalaç, ABD karşısında 3-2 kazanılan maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendiren Aslı Kalaç, “ABD gibi son Olimpiyat şampiyonu, hem de onların evinde yenmek… 1-0 geriden geldik aslında, 4’üncü sette çok iyi oynamamıza rağmen final setinde tekrardan dirildik. ABD’yi yenmek çok güzeldi. Burayı 4’te 4’le kapattık, çok mutluyuz” dedi.

Dünya sıralamasına dikkat çeken Aslı Kalaç, “Dünya birinciliğini koruyoruz, korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Burada 4’te 4 yaptığımız için çok mutluyum” diye konuştu.

Dördüncü sette oluşan farka rağmen aralarındaki iletişimin hatırlatılması sonrası Aslı Kalaç, “ABD 1-2 değişikliğe gitti, ilk setlerde oynadığı 6’dan farklı bir 6’yla çıktı ve çok agresif başladılar. O giren oyuncuları hakimiyet kurdu ve çok agresiflerdi. 2-3 defanstan sonra daha da agresifleşerek, bağırarak bizi de biraz oyundan düşürdüler açıkçası. Biz biraz ‘noluyor’ olduk diyebilirim. O set biraz onların yeni değişen oyuncularına adaptasyon sürecimiz oldu diyebilirim. Final setinde çok iyi başladık yine geriden geldik ve maçı kazanmasını bildik. Biz zaten bunları başardığımız zaman çok mutlu oluyoruz, bunlar bizi tatmin eden şeyler” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir