Sinan Ateş davasında tetikçinin avukatından şok iddia: Ateş’i arkadaşı vurdu

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş‘in öldürülmesine ilişkin 22 sanıklı davaya dün devam edildi. Sanık avukatları Sinan Ateş‘i çatışma sırasında arkadaşlarının öldürdüğünü öne sürdü.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetinin azmettiricisi suçlamasıyla yargılanan Doğukan Çep, “Evet ben azmettirdim. Ayağından vurduk, tamam ama kimin mermisiyle öldü?” diye sordu ve “Şaibe var. Eray sıkıyor, Sinan düşüyor, düştükten sonra Eray’ın Sinan’ı karnından vurması mümkün değil. O açı Selman’ın (Olay günü Sinan Ateş’in yanında olan arkadaşı) açısı” dedi. Tetikçi olduğu iddia edilen Eray Özyağcı ise Ateş’i sadece ayaklarından vurduğunu ve kaçarken, “Reisi vurduk” diye sesler duyduğunu söylemişti.

“SADECE AYAKLARINA SIKACAKTIM”

Tetikçi Eray Özyağci’nin avukatı Zeynettin Aktürk, yargılamanın eksik ve hatalı olduğunu savundu. Özyağci’nin, savunmasında “Ben oraya yaralamaya gittim, sadece ayaklarına sıkacaktım.” dediğini hatırlatan Aktürk, kamera görüntülerinin de bunu doğruladığını öne sürdü.

TETİKÇİ ATEŞ EDİLDİĞİ İÇİN KARŞILIK VERMEK ZORUNDA KALMIŞ!

Müvekkilinin üç kez ateş ettiğini ve bunların Ateş’in ayaklarına isabet ettiğini iddia eden Aktürk, “Maktulün yanında bulunan Selman Bozkurt, müvekkile doğru ateş ederken müvekkilim kaçıyor. Bu kaçış esnasında iki kez daha ateş etmektedir ve Selman Bozkurt‘u yaralamıştır. Olay yerinde ilk amacınız neyse ona odaklanırsınız. İlk amaç yaralama olduğu için ayaklarından vurup kaçmayı planlamaktadır. Kaçarken arkasından ateş edildiği için buna karşılık vermek zorunda kalmıştır.” ifadelerini kullandı.

“ÖLDÜRMEYE NİYETİ OLSA BAŞINI HEDEF ALIRDI”

Aktürk, Ateş’i müvekkilinin öldürmediğini savunarak “Özyağcı’nın vuruş açısı çok açık. Bir metre mesafeden ateş ediyor. Öldürme niyeti olsaydı ayaklarını değil, başını hedef alırdı. Sinan Ateş’i, yanında bulunan arkadaşı Selman Bozkurt öldürüyor. Güvenlik kamerası kayıtları ve otopsi raporu da bunu gösteriyor” dedi.

Kaynak: Haberler.com / 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir